Wideokolposkop VC HD-1000

Wideokolposkop VC HD-1000

Wideokolposkop HD-1000 to rewolucja w diagnostyce i obrazowaniu dolnego odcinka żeńskich narządów płciowych. Po zastosowaniu kamery full HD obraz jest ponad 5 razy (5,3) większy i wyraźniejszy niż w dotychczas stosowanych konstrukcjach. Dzięki zwiększonej rozdzielczości możliwe jest uzyskanie obrazu nawet najmniejszych zmian sromu, pochwy oraz tarczy części pochwowej szyjki macicy. Obrazowanie możliwe jest w zakresie światła widzialnego jak i filtrów np. bezczerwienny.

 

Wideokolposkop VC HD-1000 jest nowoczesnym urządzeniem medycznym, pozwalającym na precyzyjną ocenę badanych narządów. 

W głowicy umieszczone są najważniejsze elementy urządzenia: oświetlacz, obiektyw, kamera wysokiej rozdzielczości oraz klawiatura sterująca. Klawiatura umieszczona jest na tylnej powierzchni głowicy dostępnej dla wzroku użytkownika. Za pomocą odpowiednio rozmieszczonych przycisków użytkownik ma dostęp do wszystkich funkcji urządzenia. Wybrana funkcja sygnalizowana jest podświetleniem odpowiadającego klawisza.

Ergonomiczny i opływowy kształt obudowy głowicy umożliwia obsługę urządzenia jedną ręką, a także łatwą dezynfekcję i mycie.
 
Głowica wyposażona jest w wydajny i precyzyjny oświetlacz pierścieniowy emitujący światło białe zimne o charakterystyce widma zapewniającej wierne odtworzenie barw.
 
Jednym z ważniejszych elementów jest innowacyjny regulowany filtr polaryzacyjny niwelujący odblaski powstające na powierzchniach odbijających światło.
 
Zastosowana kamera posiada funkcję precyzyjnego, automatycznego ustawiania ostrości obrazu (z możliwością ręcznej korekty ostrości), płynną regulację powiększania (zoom od 4x do 30x), a także bardzo szeroki zakres pola widzenia (5 mm do 150 mm). Funkcje te znacząco skracają czas badania.
 
Obraz można wyświetlać bezpośrednio na zamocowanym monitorze, a także transmitować do urządzeń rejestrujących, w celu analizy i archiwizacji obrazu np. do programu IRIS. Urządzenie posiada także dwa wyjścia HDMI pozwalające podłączyć dodatkowy monitor lub projektor jednocześnie.
 
Monitor posiada regulacją wysokości, obrotu i kąta nachylenia umożliwiając podgląd obrazu zarówno operatorowi jak i pacjentce. Na monitorze wyświetlane są także informacje o stanie aktualnych funkcjach urządzenia.
 
  • Idealny obraz dzięki zastosowaniu kamery i monitora Full HD 1920×1080, monitor 22”.
  • Oświetlacz ledowy, światło białe zimne,  luminancja 50 cd, regulacja natężenia oświetlenia.
  • Precyzyjne, automatyczne ustawienie obrazu, skraca czas badania.
  • Płynna regulacja powiększanie (zoom) od 4x do 30x.
  • Posiada szeroki zakres pola widzenia (5 mm do 150 mm).
  • Głowica powinna znajdować się w odległości od 50 mm do 340 mm od badanego obiektu co pozwala na swobodną pracę narzędziami.
  • Cyfrowy filtr negatywowy i bezczerwienny oraz filtr redukcji odblasków.
  • Posiada funkcję szacowania wielkości obiektów podczas badania.
  • Posiada funkcję zatrzymania obrazu na monitorze co znacznie ułatwia omówienie zmian z pacjentką.
  • Statyw: ergonomiczny, stabilny, podstawa jezdna, kółka z blokadą.

wideokol_nr001 marku medical

 

 
 

Aparaty używane i DEMO

szkolenia USG

Sklep internetowy

42-200 Częstochowa, ul. Kopernika 43

tel./fax 34 324 72 97,
34 365 57 83, 602 111 581