Cryo-S Painless

Cryo-S Painless

Cryo-S PAINLESS to najnowszy model aparatu z serii Cryo-S. Posiada wszystkie zalety aparatu Cryo-S Electric II, a dodatkowo wyposażony jest w zaawansowany stymulator nerwów pozwalający na precyzyjne umiejscowienie końcówek mrożących sond. Diagnostyczna neurostymulacja nerwów zastosowana w aparacie Cryo-S PAINLESS pozwala także na różnicowanie nerwów ruchowych i czuciowych, co zapobiega przypadkowemu znieczuleniu nerwu ruchowego. Zdarzenie takie jest całkowicie odwracalne, ale dyskomfort pacjenta spowodowany nawet przejściowym niedowładem, zmniejsza, a nawet całkowicie przekreśla sukces terapii przeciwbólowej.
Wbudowany w aparat Cryo-S PAINLESS neurostymulator posiada oba typy stymulacji (czuciowa i ruchowa) oraz szereg opcji pozwalających na jego samodzielne używanie (bez mrożenia). Do najważniejszych należą:
wybór częstotliwości stymulacji (dla stymulacji ruchowej: 1, 2 Hz; dla stymulacji czuciowej: 50, 100, 150, 200 Hz)
wybór szerokości impulsu (0.1, 0.2, 0.5, 1.0 oraz 2.0 ms)
Sondy dedykowane kriolezji są na całej swojej długości (z wyjątkiem końcówki mrożącej) pokryte teflonem, dzięki czemu stymulacja możliwa jest wyłącznie na końcu sondy.
Uniwersalne wtyki neurostymulatora pozwalają używać go z igłami do stymulacji większości firm oferujących taki sprzęt, a dodatkowe adaptery, zwykle będące w zestawie z takimi igłami, czynią go niemal w pełni uniwersalnym narzędziem.

Cryo-S PAINLESS to dwa w jednym: najnowocześniejszy aparat do kriochirurgii i stymulator nerwów.

 

Pain management – kriolezja (krioanalgezja)

Kriolezja jest zabiegiem, którego celem jest czasowe wyłączenie funkcji czuciowych (a jeżeli zaistnieje taka potrzeba także ruchowych) wybranych struktur obwodowego układu nerwowego przy zastosowaniu niskich temperatur (kula lodowa otaczająca nerw). Kriolezja jest funkcjonalnym odpowiednikiem blokad nerwowych, pozbawionym działania ubocznego i ogólnoustrojowego wywoływanego przez duże dawki sterydów, środków znieczulających czy alkoholi. Jest zabiegiem bezpieczniejszym od termolezji (RF), gdyż praktycznie nie istnieje ryzyko nieodwracalnego uszkodzenia nerwu. Jest zabiegiem z wyboru u pacjentów z rozrusznikiem serca, których stan może nie pozwalać na blokady farmakologiczne, a zabieg RF jest niewskazany ze względu na możliwe zakłócenia czy nawet uszkodzenie stymulatora. Cukrzyca, osteoporoza, choroba Cushinga, ciąża, a nawet poprzedzające blokady sterydowe to najważniejsze „wskazania” do użycia kriolezji w walce z bólem. 

CSII-Painless Kriolezja marku-medical częstochowa  kriochirurgia

Aparaty używane i DEMO

szkolenia USG

Sklep internetowy

42-200 Częstochowa, ul. Kopernika 43

tel./fax 34 324 72 97,
34 365 57 83, 602 111 581